V robotickej súťaži si zmeria svoje sily 150 detí

09.01.2018

Košické regionálne kolo sa uskutoční pod záštitou Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach v priestoroch Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici.

Regionálny turnaj medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež - FIRST LEGO League sa uskutoční v stredu 10. januára od 8.30 do 17.00 h v Košiciach. 

Na Slovensku prebieha už desiaty ročník. "Z doterajších troch regionálnych turnajov postúpili do semifinále tri tímy. Tento týždeň sa uskutočnia ešte dva regionálne turnaje, v Bratislave – Petržalke a Banskej Bystrici. Posledný z turnajov bude v utorok 16. januára v Žiari nad Hronom. Z týchto turnajov ďalej postúpi ďalších sedem tímov," vysvetlila Hrehová.

Košické regionálne kolo sa uskutoční pod záštitou Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v Košiciach v priestoroch Kasární/Kulturparku na Kukučínovej ulici.

"Súťažiť bude 19 tímov, spolu 150 detí vo veku deväť až 16 rokov, aby predviedli svoje roboty a zabojovali o postup do semifinále. V dopoludňajšej časti sa tímy predstavia v kategóriách Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca. Popoludní budú na turnajových stoloch robotické hry - Robot Game. Počas nich sa v časovom limite 150 sekúnd budú snažiť tímy pomocou autonómneho robota vyriešiť čo najviac misií," priblížila Hrehová.

Témou aktuálneho ročníka je Hydro Dynamics – voda a všetko s ňou spojené. Výzvou na tímový projekt je tentoraz zlepšenie spôsobu, ako ľudia hľadajú, prevážajú, používajú alebo likvidujú vodu.

Na Slovensku je tento rok celkovo registrovaných 89 tímov. Najlepšie postúpia do semifinálových a finálových kôl, prípadne až na celosvetový festival. Z Košíc postúpia najlepšie tri tímy z regionálneho kola. Vstup na jednotlivé turnaje je pre verejnosť voľný. Podľa Hrehovej je atraktívna najmä popoludňajšia časť.

Späť na novinky