Tlačová správa z Národného finále FIRST LEGO League 2021/22

 

Tím šikovných mladých ľudí bude v Brazílii so svojim robotom a inovačným projektom reprezentovať Slovensko.

 V sobotu 28.5.2022 sa v priestoroch Slovenskej sporiteľne v Bratislave konalo Národné finále FIRST LEGO League, ktorého sa  v kategórii Challenge zúčastnilo 14 najlepších tímov zo Slovenska. Tímy na finále postúpili zo siedmich regionálnych turnajov organizovaných v Bratislave, Trnave, Žiline, Žiari nad Hronom, Liptovskom Mikuláši, Prešove a Košiciach. Víťaz slovenského národného finále sa spolu so stovkou tímov z celého sveta zúčastní na svetovom turnaji International Open Brazil 2022. 

FIRST LEGO League približuje vedu, technológie, inžinierstvo a matematiku (STEM) deťom a mládeži vo veku 4 – 16 rokov prostredníctvom zábavného a vzrušujúceho praktického vzdelávania. Účastníci tohto globálneho na robotiku orientovaného programu, ktorý pomáha dnešným študentom a učiteľom vybudovať si lepšiu budúcnosť, získajú skúsenosti s riešením reálnych problémov. Tri rôzne vekové kategórie FIRST LEGO League, prostredníctvom praktického vzdelávania v oblastiach STEM a robotiky, inšpirujú mládež, aby experimentovala a rozvíjala svoje kritické myslenie, programátorské a konštruktérske zručnosti.

 

Celkovým víťazom Národného finále FIRST LEGO League v sezóne 2021/22 sa stal bratislavský tím Hexadron. Tím Hexadron si výborne poradil s väčšinou misií, ktoré bolo potrebné splniť v časti Robot Game a odniesol si v tejto kategórii prvé miesto. V inovačnom projekte, ktorý bol tento rok zameraný na zlepšovanie prepravy produktov sa venovali bezpečnému prijímaniu väčších zásielok v neprítomnosti adresáta, na čo využili okrem svojej kreativity aj prieskum trhu a navrhli nekonvenčné riešenie v podobe zariadenia na uchovávanie zásielok BOXBAG. Keďže si členovia tímu výborne počínali aj v ostatných troch oblastiach, právom získali v celkovom hodnotení prvé miesto a zabezpečili si postup do Brazílie.

 

Súčasťou národného finále bol aj festival FIRST LEGO League kategórie Explore, určenej pre deti vo veku od 6 do 10 rokov, na ktorom tímy v nesúťažnej atmosfére prezentovali svoje z Lega vybudované projekty viažuce sa k preprave produktov pomocou rôznych dopravných prostriedkov.

Program FIRST LEGO League na Slovensku zastrešuje neziskové občianske združenie FLL Slovensko o.z. Realizácia aktivít programu je možná aj vďaka spolupráci s hlavnými partnermi: Anasoft, Nadácia ESET, Slovak Parcel Service a Mathison legal. Viac informácii je možné nájsť na stránkach www.fll.sk.

Hlavní partneri programu v Slovenskej republike

Partner Národného finále a festivalu

Partneri - distribútori LEGO Education

Ďalší partneri programu v Slovenskej republike