Novinky

SAP Meet and Code

  • 08.10.2017

Od 7. do 22. októbra prebieha séria podujatí pod názvom Meet and Code, čo je iniciatíva spoločnosti SAP a európskych partnerov Techsoup.


Grantový program 2017

  • 08.10.2017

Vďaka podpore spoločnosti SAP Slovensko, v rámci iniciatívy SAP Meet and Code, poskytuje občianske združenie FLL Slovensko možnosť získať grant na stavebnicu LEGO Mindstorms EV3 spolu s adaptérom.


Deti budú v rámci medzinárodnej súťaže FLL riešiť aj problémy s dostatkom pitnej vody

  • 08.09.2017

Pitná voda – artikel, ktorého nedostatok spôsobuje nielen chudobu, ale zapríčiňuje aj množstvo chorôb. Celosvetový problém s vodou sa premietol do hlavnej myšlienky tohtoročnej súťaže FIRST LEGO League (FLL). Jej témou je Hydro Dynamics – zlepšenie spôsobu, ako ľudia hľadajú, prevážajú, používajú alebo likvidujú vodu.


Robot žiakov z Trnavy bodoval v Austrálii

  • 27.07.2017

LEGO už nie je len detskou hrou – z farebných stavebníc sa dnes stavajú roboty, ktoré deťom umožňujú nahliadnuť do sveta vedy a techniky. Štyria žiaci Anglicko-slovenskej bilingválnej školy BESST v Trnave reprezentovali našu krajinu na austrálskom


Jubilejný 10. ročník súťaže FIRST LEGO League na Slovensku

  • 16.06.2017

Tento rok sa uskutoční na Slovensku jubilejný 10. ročník medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League (FLL). Registrácia sa už spustila a bude otvorená až do 13. októbra 2017. Témou aktuálneho ročníka je Hydro Dynamics – voda a všetko s ňou spojené - ako ju nájsť, prepravovať, používať či zlikvidovať.


Trnavčania budú reprezentovať svoj tím a Slovensko v Austrálii

  • 12.06.2017

Medzinárodná súťaž FIRST LEGO League (FLL) má na Slovensku za sebou 9. ročník. Deti so svojimi tímami dosiahli úspechy nielen doma, ale aj v zahraničí.


Úspech Košického robotického tímu TalentumSAP na svetovom festivale FIRST LEGO League v USA

  • 18.05.2017

Skupina mladých nadšencov LEGO robotiky získala na svetovom festivale súťaže FLL (FIRST LEGO League World Festival) v St. Louis v kategórii „Gracious professionalism” 2. miesto. Členovia tímú sú žiaci od 10-16 rokov, ktorí sa venujú programovaniu a konštruovaniu LEGO robotov pod záštitou Nadácie Talentum Cassoviensis Alapítvány v Košiciach už siedmy rok.


Tím TalentumSAP z Košíc, ktorý získal v silnej konkurencii na stredoeurópskom finále FLL v Regensburgu celkové 2. miesto, sa predstaví na Svetovom festivale v St. Louis.

  • 10.03.2017

Už po 9-ty raz sa slovenskí žiaci vo veku od 9-16 rokov zapojili do medzinárodnej súťaže FIRST LEGO League, ktorá pozostáva zo štyroch rovnocenne hodnotených kategórií: Robot Game, Robot Design, Prezentácia výskumného projektu a Tímová práca. V tomto ročníku sa zaregistrovalo 90 tímov a žiaci si svoje zručnosti overili najskôr na regionálnych turnajoch.


Slovenskí žiaci uspeli aj na semifinále FLL v Debrecíne

  • 10.02.2017

Tím IT-PRO-BESST z Trnavy a TalentumSAP z Košíc uspeli na semifinále Strednej Európy súťaže FIRST LEGO League v Debrecíne a postupujú do európskeho finále.


Regionálny turnaj súťaže FIRST LEGO League

  • 01.12.2016

V piatok 2. decembra sa uskutoční prvý z tohtoročných regionálnych turnajov najväčšej medzinárodnej robotickej súťaže pre deti a mládež od 9 do 16 rokov. Na Slovensku sa koná už deviaty raz.