Sezóna 2020/21

 Téma sezóny: RePLAYSM

Témou tejto sezóny 2020-2021 je RePLAYSM. Vstupujeme do sveta športu, hry a kondície – hýbeme sa, spolupracujeme, súťažíme a oslavujeme.

Príležitosti na hru a aktívny pohyb nachádzame všade vôkol nás – v parkoch, na betónových ihriskách, v našich triedach a dokonca aj keď iba čakáme v rade. Ľudia sú ale stále menej a menej aktívni. Cvičenie pri hre je však pre každého omnoho zábavnejšie. Keď sa chcete hrať, ste veľmi kreatívni - je to práve táto tvorivosť, ktorá nám môže pomôcť pri motivácií k väčšej aktivite a pohybu. Aké aktivity môžeme vytvoriť na nevyužitých miestach? Ako sa môžu hry a miesta, ktoré poznáme zmeniť tak, aby odrážali potreby ľudí, ktorí ich využívajú, alebo vybavenie, ktoré používame? Ako zabezpečíme, aby naše hry a aktivity boli zábavné a prístupné všetkým zúčastneným?

V tejto sezóne budú účastníci FIRST LEGO League Challenge využívať svoju prirodzenú zvedavosť, predstavivosť a kritické myslenie, aby preskúmali, ako by mohli vyzerať budúce ihriská. Pod vedením dospelých trénerov a v tíme,budú študenti používať STEM zručnosti k práci na inovačnom projekte na vyriešenie skutočného problému. Popri tom bude ich úlohou postaviť a naprogramovať LEGO® robota ktorý dosiahne čo najviac bodov.

Registrácia tímov je otvorená do 30. novembra 2020.

Registrácia

 

Robot Game 

Kalendár

Rok 2020

 
apríl -  november Registrácia tímov (do 30.11.2020)
júl-august Dodanie Challenge setov
začiatok augusta FLL Kickoff - celosvetové zverejnenie zadania
august-december   Súťažné tímy riešia úlohy, pripravujú sa na turnaje
december   Regionálne turnaje

Rok 2021

 
marec Regionálne turnaje
apríl/máj Slovenské finále
august Svetové finále a festivaly

 


Pravidlá

Základné dokumenty popisujúce pravidlá a zadania misií pre Robot Game a požiadavky na inovačný projekt sú dostupné pre registrované tímy od 4. augusta na profile tímu v našom registračnom systéme.

Na tom istom mieste budú sprístupňované aj prípadné úpravy pravidiel a vysvetlenia k misiám.

 


Hodnotenie

V ročníku 2020/2021 budú použité nové hodnotiace hárky.

 


Návody

Návody na skladanie modelov misií si môžete stiahnuť tu.