Sezóna 2020/21

 Téma sezóny: PLAYMAKERSSM

FIRST LEGO League Explore PLAYMAKERS

Témou tejto sezóny 2020-2021 je PLAYMAKERSSM. Vstupujeme do sveta športu, hry a kondície – hýbeme sa, spolupracujeme, súťažíme a oslavujeme.

Príležitosti na hru a aktívny pohyb nachádzame všade vôkol nás – v parkoch, na betónových ihriskách, v našich triedach a dokonca aj keď iba čakáme v rade. Ľudia sú ale stále menej a menej aktívni. Cvičenie pri hre je však pre každého omnoho zábavnejšie. Keď sa chcete hrať, ste veľmi kreatívni - je to práve táto tvorivosť, ktorá nám môže pomôcť pri motivácií k väčšej aktivite a pohybu. Aké aktivity môžeme vytvoriť na nevyužitých miestach? Ako sa môžu hry a miesta, ktoré poznáme zmeniť tak, aby odrážali potreby ľudí, ktorí ich využívajú, alebo vybavenie, ktoré používame? Ako zabezpečíme, aby naše hry a aktivity boli zábavné a prístupné všetkým zúčastneným?

V tejto sezóne budú tímy skúmať a tvoriť nové a zábavné spôsoby pre ľudí, ako byť aktívnejší a spolupracovať, ďalej budú vytvárať tímový model a tímový plagát, a napokon sa podelia o to, čo sa naučili. Základné hodnoty FIRST® sú základom a podstatou pre fungovanie vášho tímu. Pomôžu vášmu tímu na ich spoločnej ceste. Váš tím je zároveň súčasťou globálnej komunity FIRST® LEGO® League s viac ako 67 000 tímami vo viac ako 110 rôznych krajinách sveta!

Registrácia tímov je otvorená od 30. decembra 2020.

Registrácia 

Kalendár

Rok 2020

 
september -  december Registrácia tímov (do 30.12.2020)
september - december Dodanie Challenge setov
začiatok augusta FLL Kickoff - celosvetové zverejnenie zadania
august-december   Súťažné tímy riešia úlohy, pripravujú sa na turnaje

Rok 2021

 
apríl - máj Expo 

 


Pravidlá

Základné dokumenty popisujúce pravidlá a zadania misií pre Robot Game a požiadavky na inovačný projekt sú dostupné pre registrované tímy od 4. augusta na profile tímu v našom registračnom systéme.

Na tom istom mieste budú sprístupňované aj prípadné úpravy pravidiel a vysvetlenia k misiám.

 


Hodnotenie

V ročníku 2020/2021 budú použité nové hodnotiace hárky.

 


Návody

Návody na skladanie modelov misií si môžete stiahnuť tu.