O súťaži

FIRST LEGO League Discover

 

FIRST LEGO League Discover

FIRST® LEGO® League Discover je hravý úvodný program STEAM pre deti vo veku od 4 do 6 rokov, ktorý podnecuje ich prirodzenú zvedavosť a buduje ich návyky k učeniu. FIRST LEGO League vyzýva deti, aby mysleli ako vedci a technici. Za pomoci pedagógov a rodičov, pre ktorých sú vytvorené učebné materiály, získavajú deti nové informácie o vede, technológiach, staviteľstve a matematike. Na konci programu budú deti sebavedomejšie, lepšie pripravené čeliť budúcim výzvam a objavovať radosť z učenia.

Ako to funguje?

Každý rok sa predstavuje nová a vzrušujúca výzva a každý tím štyroch detí začína so skúmaním tejto témy v reálnom svete exkluzívnou sadou LEGO Education Discovery Set. S touto sadou ako východiskovým bodom stavajú riešenia výzvy s prvkami LEGO® DUPLO®. Tímy sa na záverečnej besiedke podelia o svoju cestu, nápady, modely a zručnosti v oblasti STEAM. Počas všetkých svojich stretnutí fungujú tímy podľa FIRST Core Values, ktoré oslavujú objavy a tímovú prácu a stále sa bavia!

 

Tohtoročná výzva FIRST ® LEGO® League Discover sa volá PLAYMAKERSSM. Tímy sa dozvedia, ako sa správne starať sa o svoje zdravie pomocou hravej fyzickej aktivity. Preskúmajú niektoré z problémov navrhovania detských ihrísk a prekážkových dráh, ktoré môže využívať rôzny ľudia.

 

STEM a hravé učenie

Výskum ukazuje, že keď sa malé deti venujú hravým prírodovedným, technologickým, inžinierskym a matematickým (STEAM) činnostiam, tieto skúsenosti podnecujú prirodzenú zvedavosť detí, rozširujú ich vedomosti a rozvíjajú návyky učenia. Keď pedagógovia rozvíjajú tieto prírodovedné tendencie, vytvárajú prepojenie medzi skutočným svetom, zručnosťami v odbore STEAM, jazykom a gramotnosťou. V rámci FIRST® LEGO® League Discover majú deti možnosť riešiť zmysluplné problémy. Spoločne pracujú na zvedavosti a spochybňovaní, stavaní a prerábaní, počúvaní a zdieľaní. Na konci programu budú deti pôsobiť sebavedomejšie, budú lepšie pripravené čeliť budúcim výzvam a objavia v sebe radosť z učenia.