FLL - Animal Allies - Zvieratá a ľudia
V roku 2016 sa regionálne turnaje súťaže FIRST LEGO League konali v 7 rôznych miestach na Slovensku: v Banskej Bystrici, v Bratislave, v Košiciach, v Poprade, v Žiari nad Hronom, v Žiline a otvorili sme nový regionálny turnaj v Bratislave-Petržalke.
Téma súťaže na rok 2016/17 bola - Animal allies - Zvieratá a ľudia
Tímy hľadali spôsob, ako sa kontakt medzi ľuďmi a zvieratami môže zlepšiť. Skúmali spôsoby, ktorými ľudia s určitým druhom zvierat prichádzajú do kontaktu.
Turnaje prebehli v týchto mestách:
Žiar nad Hronom: Mestské kultúrne centrum, SNP 119, Žiar nad Hronom, 2.12.2016
Banská Bystrica: Školské výpočtové stredisko BB a Aula obchodnej akadémie, Tajovského 25, Banská Bystrica, 7.12.2016
Žilina: Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline, 9.12.2016
Bratislava: Vedecký park Univerzity Komenského, Ilkovičova 8, Bratislava, 10.12.2016
Poprad: Súkromná stredná odborná škola, Ul. 29. augusta 4812, Poprad, 15.12.2016
Košice: Prírodovedecká fakulta, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Jesenná 5, Košice, 11.1.2017
Bratislava-Petržalka: Fakulta informatiky, Paneurópska vysoká škola, Tematínska 10, Bratislava, 12.1.2017
Zadanie výskumného projektu
Pravidlá a zadania úloh Robot Game
Otázky a odpovede
Výsledky:
Žiar nad Hronom | Banská Bystrica | Žilina | Bratislava | Poprad | Košice | Bratislava-Petržalka
Harmonogram dňa:
Žiar nad Hronom | Banská Bystrica | Žilina | Bratislava | Poprad | Košice | Bratislava-Petržalka
Hodnotiace hárky:
Robot Design | Tímová práca | Prezentácia výskumného projektu | Robot Game
Z regionálnych turnajov postúpilo do semifinále 10 tímov.
Semifnálové kolo V4: konalo sa 4.-5.2.2017 v maďarskom Debrecíne, zúčastnilo sa ho 27 tímov z Česka, Maďarska, Poľska, Slovenska a po jednom tíme z Bulharska a Ruska.
Finálové kolo Strednej Európy sa konalo 3.-4. marca 2017 v nemeckom Regensburgu. Prebojovali sa do neho dva slovenské tímy - trnavský IT-PRO-BESST a košický TalentumSAP.
Partneri:
Hlavní partneri: ANASOFT APR, s.r.o., Profesia, spol. s r. o.
Partneri: Nadácia ESET, SWAN, a.s., EDUXE Slovensko, s.r.o.
Mediálny partner: PC REVUE
Prehľad registrovaných tímov:
Banská Bystrica, 7. december 2016 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1135 | RoboGen | ZŠ TROJKA, Zvolen |
1137 | LegoBot | Základná škola s materskou školou Juraja Slávika Neresnického, Dobrá Niva |
1140 | The Benders | AMAVET klub Lego robotiky 958, Žilina |
1142 | PanaRobots | Gymnázium, Tvrdošín |
1145 | KPZ Roboteam | ZŠ Františka Hrušovského, Kláštor pod Znievom |
1150 | Programista | Základná škola, Trieda SNP 20, Banská Bystrica |
1154 | Larimores | Gymnázium - Gimnázium, Fiľakovo |
1183 | GYMKÁČI | Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu, Turčianske Teplice |
1196 | DILONG | ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga, Trstená |
1949 | XLC - Family | Základná škola, Tribečská 1653/22, Topoľčany |
Bratislava, 10. december 2016 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1139 | LNX robots | Základná škola s MŠ Hargašova 5, Bratislava |
1141 | Counter | ZŠ, Ul. pohraničná 9, Komárno |
1149 | Tomašičkári | Gymnázium L. Novomeského, Bratislava |
1156 | GAB Senec | Gymnázium Antona Bernoláka, Senec |
1157 | FLLCasts | Robopartans, Sofia |
1162 | Montessori team SK | Súkromná základná škola s materskou školou Marie Montessori, Bratislava |
1166 | IT-PRO-BESST |
Súkromná základná škola BESST a Súkromné bilingválne gymnázium BESST, Trnava |
1167 | blafab | FabLab, Bratislava |
1168 | R2D2 Team | Vajnory |
1184 | XLC-FiveM | Základná škola, Tribečská 22, Topoľčany |
1187 | Ajťáci | SOŠ informačných technológií, Hlinícka 1, Bratislava |
1188 | tím Your Choice | Your Choice, Trnava |
1200 | pcdevils | ZŠ, Svätý Jur |
Košice, 11. január 2017 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1134 | Srobsters | Súkromná základná škola, Sabinov |
1146 | GYVV-Amavet 964 | Amavet klub 964, Vranov nad Topľou |
1153 | GALEJEnextgen | Gymnázium, Alejová 1, Košice |
1160 | TalentumSAP | Nadácia Talentum Cassoviensis Alapítvány, Košice |
1171 | Abovčatá | ZŠ Abovská 36, Košice |
1179 | K30 | ZŠ Kežmarská 30, Košice |
1181 | Gymonika | Gymnázium sv. Moniky, Prešov |
1185 | Gladiátori | Gymnázium, Sobrance |
1191 | CANATECH | ZŠ, Čaňa |
1194 | M-team | Základná škola v Marhani, Marhaň |
1205 | IR Team | CVČ sv.Jána Pavla II., Prešov |
1206 | Primaškolák | Súkromná základná škola, Sabinov |
1209 | ZŠ Sídlisko II Vranov | Základná škola Sídlisko II 1336, Vranov nad Topľou |
1211 | RoboK4Ke | ZŠ Krosnianska 4, Košice |
1213 | RoboH23Ke | Základná škola, Hroncova 23, Košice |
1215 | Monsters Robots | Cirkevná spojená škola, Snina |
1945 | Creative Team | ZŠ Júlie Bilčíkovej, Budkovce |
1947 | Lermon-boti | Súkromná základná škola, Lermontovova 1, Košice |
Petržalka, 12. január 2017 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1133 | Narnia Robots | Cirkevná základná škola Narnia, Bratislava |
1144 | DuLuBot | Základná škola, Dunajská Lužná |
1151 | Lazy Robots | Základná škola, Holíčska 50, Bratislava |
1158 | MED-EL Felix & Deltacik | Súkromná základná škola Felix, Bratislava |
1163 | RDS Team | Simon´s creActive, Bratislava |
1177 | LegoBER | BERACHA, Bratislava |
1180 | GamcaBot | Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava |
1192 | Programmers | Základná škola, Nábrežná 95, Nové Zámky |
1193 | Hexadron | Farnosť Kráľovnej rodiny, Bratislava |
1210 | Narnia Pezinok | Cirkevná základná škola Narnia, Pezinok |
1212 |
Tím Gymnázia Ľudovíta Jaroslava Šuleka v Komárne |
Gymnázium Ľ. J. Šuleka, Komárno |
1214 | Legolas | SŠ sv. Vincenta de Paul, Bratislava |
1946 | CADIN team | ZŠ Mierová, Bratislava |
1948 | Kupeckari | ZŠ Jána Kupeckého, Pezinok |
Poprad, 15. december 2016 |
---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
---|---|---|
1136 | Chargers | Súkromná CVČ, Malá hora 3, Martin |
1143 | LEGO MASTERS | Spojená škola, Dominika Tatarku 7, Poprad |
1147 | Komeňák | ZŠ s MŠ, Komenského 15, Poprad |
1148 | ROBOTOSHIYAMA | SPŠ, Bardejov |
1175 | Sabik | CZŠ sv. Jána Krstiteľa, Sabinov |
1182 | ZsHradna | ZŠ s MŠ, Hradná 342, Liptovský Hrádok |
1195 | Kubachan | ZŠ s MŠ, Spišské Bystré |
1197 | SSOSTA Team | Súkromná stredná odborná škola, Ul. 29. augusta 4812, Poprad |
1198 | Fajnoví nahrávači | ZŠ, Spišský Štvrtok |
1199 | Lego tím Letná PP | Spojená škola ZŠ s MŠ, Poprad |
1204 | Tajkári | ZŠ s MŠ, Tajovského ul., Poprad |
1207 | ProgresBot | Progres 2000, Sabinov |
Žiar nad Hronom, 2. december 2016 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1138 | VRBroboti | Základná škola s materskou školou, Lúky, Vráble |
1152 | Legáči | Gymnázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom |
1155 | C-team | Katolícka spojená škola sv. Františka Assiského, Banská Štiavnica |
1159 | Teraboti | Základná škola sv. Vojtecha, Vráble |
1170 | Levíčatá | Základná škola J. C. Hronského, Krupina |
1176 | Šestka | Základná škola, M. Rázusa, Zvolen |
1178 | Amazing team | Základná škola, Ul. M. R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom |
1186 | SLIMÁCI | ZŠ J. Horáka, Banská Štiavnica |
1201 | CZŠ team | ZŠ s MŠ Štefana Moysesa, Žiar nad Hronom |
1202 | RobotSapiens | ZŠ s MŠ, Ludanice |
1203 | Aluminium | Základná škola, Hliník nad Hronom |
1216 | LegoFriends | Základná škola SNP, Horná Ždaňa |
Žilina, 9. december 2016 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1161 | TS Team | Simon´s creActive, Bratislava |
1164 | GyMy | Gymnázium, Myjava |
1165 | šachisti | Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1169 | Gymlet robots | Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin |
1172 | LeGorazda | ZŠ s MŠ, Žilina |
1173 | Dubáci | ZŠ MŠ, Pod hájom, Dubnica n/V |
1174 | Martináčikovia | Základná škola, Martinská 20, Žilina |
1189 |
Fire Breathing Rubber Duckies |
Gymnázium V. Paulinyho-Tótha, Martin |
1190 | GSA Ružomberok | Gymnázium sv. Andreja, Ružomberok |
1208 | The best | Základná škola, Domaniža |
1217 | GYMPU | Gymnázium, Púchov |