FLL - Trash Trek - Spracovanie odpadu
V roku 2015 sa regionálne turnaje súťaže FIRST LEGO League konali v šiestich rôznych miestach na Slovensku: v Žiline, v Žiari nad Hronom, v Košiciach, v Banskej Bystrici, v Bratislave a otvorili sme nový regionálny turnaj v Poprade.
Téma súťaže na rok 2015/16 bola - Trash Trek - Spracovanie odpadu
Tímy skúmali ako sa vysporiadať z neustále sa navyšujúcim množstvom odpadu - nájdením iného účelu, recykláciou, vhodným spracovaním, skladovaním a separovaním a na túto tému si pripravili zaujímavé i užitočné projekty.
Turnaje prebehli v týchto mestách:
Žiar nad Hronom: Mestské kultúrne centrum, SNP 119, 965 01 Žiar nad Hronom, 2.12.2015
Žilina: Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzitav Žiline, 4.12.2015
Bratislava: Univerzitné Centrum vedecko-technických informácií SR, Lamačská cesta 8/A, Bratislava,11.12.2015
Košice: Aula Maxima, Technická univerzita v Košiciach, Letná 9, Košice, 15.12.2015
Poprad: Súkromná stredná odborná škola, Tatranská akadémia, Ul. 29. augusta, Poprad, 17.12.2015
Banská Bystrica: Spojená škola, Kremnička, Banská Bystrica, 14.1.2016
Zadanie výskumného projektu
Pravidlá a Robot Game, rozmiestnenie modelov na ihrisku
Otázky a odpovede
Výsledky:
Žiar nad Hronom | Žilina | Bratislava | Košice | Poprad | Banská Bystrica
Harmonogram dňa:
Žiar nad Hronom | Žilina | Bratislava | Košice | Poprad | Banská Bystrica
Hodnotiace hárky:
Robot Design | Tímová práca | Prezentácia výskumného projektu | Robot Game
Z každého regionálneho turnaja do semifinále postúpili tento raz dva najlepšie tímy.
Semifnálové kolo V4:
konalo sa na Slovensku, zúčastnili sa tímy z Česka, Maďarska, Poľska, Slovenska i Rumunska
Date: February 12th 2016
Location: Kunsthalle, Rumanova 1, 040 01 Košice
Organisers: IT Valley, Technical University Košice - Faculty of Mechanical Engineering, Hands on Technology, Nexteria, ICE – Institute for Creative Economy
Tournament day preliminary schedule: FLL_2015_2016_Kosice_V4_schedule.pdf
Table dimensions: 2362 x 1143, walls: height 80, width 40
List of registered teams:
- 1030 VeterRobot, ZŠ Veternicova, Bratislava (FLL Bratislava)
- 1032 The Benders, Klub robotiky pri Žilinskej Univerzite, Žilina (FLL Banská Bystrica)
- 1033 Primaškolák, Súkromná základná škola, Sabinov (FLL Košice)
- 1035 Čertíci, ZŠ Lovinobaňa (FLL Banská Bystrica)
- 1037 TS Team, ZŠ Rajčianska, Bratislava (FLL Žilina)
- 1038 IT-PRO-BESST, Súkromná ZŠ BESST Trnava, (FLL Bratislava)
- 1044 Levíčatá, ZŠ J.C. Hronského, Krupina (FLL Žiar nad Hronom)
- 1055 TalentumSAP, Nadácia Talentum Cassoviensis Alapítvány, Košice (FLL Košice)
- 1059 Ohyzdi, Gymnázium V.P.Tótha, Martin (FLL Žilina)
- 1067 zshradna, ZŠ s MŠ Hradná 342, Liptovský Hrádok (FLL Poprad)
- 1072 Legáči, Gymnázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom (FLL Žiar nad Hronom)
- 1087 Lego tím Letná PP, Spojená škola Letná, Poprad (FLL Poprad)
- 1323 ReSAP, Alternatív Közgazdasági Gimnázium, (FLL Szeged)
- 1330 Team CO3, Gymnazium Jesenik and SVC Duha, Jesenik (FLL Olomouc)
- 1398 TövisCSAPat, Homoktövis Általános Iskola (FLL Budapest)
- 1339 AISB Vampires, American International School of Bucharest (FLL Budapest)
- 1349 HobbyRobot, Dům dětí a mládeže Praha 4 - Hobby centrum 4 (FLL Praha)
- 1359 G.P.S., SVČ a ZŠ Sušice (FLL Praha)
- 1610 roboGO, Eötvös József Gimnázium Tata (FLL Tatabánya)
- 1658 LegoRockers, Csongrádi Batsányi János Gimnázium (FLL Debrecen)
- 1702 Team PowerControl, Gimnazjum im. ks. Jana Twardowskiego w Chwiramie (FLL Poznan)
Results: FLL 2015/2016 South-East Semifinals V4
Contact for teams: Jozef Svetlík, jozef.svetlik@gmail.com
Contact for media: Kristína Kertészová, kristina.kerteszova@itvalley.sk
Finálové kolo sa konalo 19. - 20. marca 2016 v maďarskom Debrecíne. Prebojovali sa do neho dva slovenské tímy - košický TalentumSAP a trnavský IT PRO BESST.
Partneri:
Generálny partner: Anasoft
Partneri: Nexteria, Eduxe Slovensko
Hlavný mediálny partner: PC REVUE
Prehľad registrovaných tímov:
Banská Bystrica, 14. január 2016 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1029 | Chargers | Súkromné CVČ, Malá hora 3, Martin |
1031 | Programmers | Základná škola, Nábrežná 95, Nové Zámky |
1032 | The Benders | Amavet klub č.958 - Klub lego robotiky pri FRI ŽU |
1035 | Čertíci | ZŠ Lovinobaňa |
1039 | RoboGen | ZŠ, P. Jilemnického 1035/2, Zvolen |
1046 | LEGO GENERATION | Základná škola s materskou školou Juraja Slávika Neresnického, Dobrá Niva |
1049 | Narnia-robots | Cirkevná základná škola – Narnia, Bratislava |
1056 | Softíci | Základná škola, Trieda SNP 20, Banská Bystrica |
1057 | Larimores | Gymnázium-Gimnázium Fiľakovo |
1060 | KPZ Roboteam | ZŠ F. Hrušovského, Kláštor pod Znievom |
1061 | GYMKÁČI | Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu, Turčianske Teplice |
1083 | Hexadron | Farnosť Kráľovnej rodiny, Bratislava |
1091 | DILONG | ZŠ s MŠ Rudolfa Dilonga, Trstená |
1870 | Dark Defenders | Robopartans Kids Ltd. Sofia, Bulgaria |
Bratislava, 11. december 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1030 | VeterRobot | ZŠ Veternicová, Bratislava |
1038 | IT-PRO-BESST | Súkromná základná škola BESST, Trnava |
1042 | PC Devils | Základná škola, Svätý Jur |
1045 | Counter | ZŠ, Ul. pohraničná 9, Komárno |
1047 | 1.sukromne gymnazium | 1. súkromné gymnázium v Bratislave |
1048 | SZS Bajkalska | Súkromná základná škola pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, Bratislava |
1050 | GamcaBot | Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava |
1052 | GAB Senec | Gymnázium Antona Bernoláka, Senec |
1053 | DuLuBot | Základná škola, Dunajská Lužná |
1054 | LegoBER | BERACHA, Bratislava |
1062 | LNX robots | Základná škola s MŠ Hargašova 5, Bratislava |
1065 | Ajťáci | SOŠ informačných technológií, Hlinícka 1, Bratislava |
1074 | XLC-Younglings | Základná škola,Tribečská 1653/22, Topoľčany |
1075 | Montessori team SK | Súkromná ZŠ s MŠ Marie Montessori, Bratislava |
1090 | BLAFAB | fablab.sk, Bratislava |
1100 | Trash Bender | Gymnázium L. Novomeského, Bratislava |
1871 | CADIN team | ZŠ Mierová, Bratislava |
Košice, 15. december 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1033 | Primaškolák | Súkromná základná škola, Sabinov |
1034 | GALEJE3 | Gymnázium, Alejová 1, Košice |
1040 | Srobsters | Gymnázium, Šrobárova 1, Košice |
1051 | Technik | CVČ Orgovánová 5, Košice |
1055 | TalentumSAP | Nadácia Talentum Cassoviensis Alapítvány, Košice |
1064 | Legáči CSŠ | Cirkevná Spojená Škola sv. Cyrila a Metoda, Snina |
1066 | Gymonika | Gymnázium sv. Moniky, Prešov |
1068 | Sabik | CZŠ sv. Jána Krstiteľa, Sabinov |
1081 | Speshari | SPŠ Elektrotechnická, Prešov |
1082 | fabke | ZŠ, Fábryho 44, Košice |
1086 | ELM | Robopartans, Sofia, Bulgaria |
1101 | CANATECH | ZŠ, Čaňa |
1869 | K30 | ZŠ, Kežmarská 30, Košice |
Poprad, 17. december 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1067 | zshradna | ZŠ s MŠ, Hradná 342, Liptovský Hrádok |
1077 | Kubachan | ZŠ s MŠ, Školská 8, Spišské Bystré |
1078 | SOŠT Poprad | Stredná odborná škola technická, Poprad |
1085 | Komenak | ZŠ s MŠ, Komenského, Poprad |
1087 | Lego tím Letná PP | Spojená škola, Poprad |
1089 | Summer Robotics | Spojená škola, základná škola s materskou školou, Letná 3453/34, Poprad |
1092 | Pazúrikovia | Základná škola, Spišský Štvrtok |
1093 | Quality control | SPŠ, Bardejov |
1099 | Osemročkári | Spojená škola, Dominika Tatarku 4666/7, Poprad |
1103 | SSOSTA Team | Súkromná stredná odborná škola, Ul. 29. augusta 4812, Poprad |
Žiar nad Hronom, 2. december 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1036 | RDS Team | ZŠ Rajčianska, Bratislava |
1041 | Šestka | Základná škola, M. Rázusa 1672/3, Zvolen |
1043 | RobotSapiens | ZŠ s MŠ, Ludanice |
1044 | Levíčatá | ZŠ J.C. Hronského, Krupina |
1063 | Amazing Team | M. R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom |
1070 | S9GAN | Základná škola SNP, Horná Ždaňa |
1072 | Legáči | Gymázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom |
1076 | Štvorka | Základná škola, Jilemnického ul. č. 2, Žiar nad Hronom |
1080 | VRB Roboti | Základná škola s materskou školou Lúky, Vráble |
1084 | CZŠ team | ZŠ s MŠ Š. Moysesa, A. Kmeťa 1, Žiar nad Hronom |
1094 | Teraboti | Základná škola sv. Vojtecha, Vráble |
1098 | Aluminium Team | Základná škola, Školská 482, Hliník nad Hronom |
Žilina, 4. december 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1037 | TS Team | ZŠ Rajčianska, Bratislava |
1058 | DCATeam | ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom |
1059 | Ohyzdi | Gymnázium Viliama Paulinyho – Tótha, Martin |
1069 | PanaRobots | Gymnázium, Tvrdošín |
1071 | Martináčikovia | Základná škola, Martinská 20, Žilina |
1073 | saint trashers | Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1079 | Gymplaci | Gymnázium Michala Miloslava Hodžu, Liptovský Mikuláš |
1088 | GJH | Spojená škola Novohradská, Bratislava |
1095 | StarBots | Amavet klub 958 - Klub lego robotiky pri FRI ŽU - The Benders, Žilina |
1096 | GYMPU | Gymnázium, Púchov |
1097 | Apparatus aspect | Spojená škola, Martin |
1102 | RGVB | Gymnázium Jozefa Lettricha, Martin |