FLL - World Class - Learning Unleashed - Učíme sa bez hraníc
Aj v sezóne 2014 sa súťaž konala v Žiline, v Žiari nad Hronom, v Bratislave, v Košiciach a v Banskej Bystrici.
Téma súťaže bola - World Class - Learning Unleashed - Učíme sa bez hraníc.
Tímy FLL skúmali a predviedli, akým spôsobom sa chcú vzdelávať v triede budúcnosti. Ich úlohou bolo nájsť konkrétnu oblasť, v ktorej učenie sa nie je ideálne a dalo by sa zlepšiť. Využili všetku svoju tvorivosť na to, aby našli inovatívne riešenie svojho zvoleného problému a našli lepšie spôsoby učenia sa.
Turnaje prebehli v týchto mestách:
Žilina: Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita, 28.11.2014
Žiar nad Hronom: Mestské kultúrne centrum, SNP 119, 965 01 Žiar nad Hronom, 12.12.2014
Bratislava: Univerzitné pastoračné centrum UK, Mlynská dolina, 16.1.2015
Banská Bystrica: Spojená škola, Kremnička, Banská Bystrica, 22.1.2015
Košice: Obchodné centrum Atrium Optima, Košice, 23.1.2015
Zadanie výskumného projektu
Zadania úloh Robot Game
Pravidlá Robot Game
Otázky a odpovede
Rozmiestnenie modelov na ihrisku
Výsledky:
Žilina | Žiar nad Hronom | Bratislava | Banská Bystrica | Košice
Harmonogram dňa:
Žilina | Žiar nad Hronom | Bratislava | Banská Bystrica | Košice
Hodnotiace hárky:
Robot Design | Tímová práca | Prezentácia výskumného projektu | Robot Game
Semifnálové kolo V4: konalo sa v Debrecíne dňa 7.2.2015
Partneri:
Generálny partner: Anasoft
Partneri: Nexteria, Eduxe Slovensko
Hlavný mediálny partner: PC REVUE
Prehľad registrovaných tímov:
Banská Bystrica, 22. január 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1122 | ROBOGEN | ZŠ, P. Jilemnického 1035/2, Zvolen |
1124 | Daulias | ZŠ s MŠ J. S. Neresnického, Dobrá Niva |
1126 | KPZ RoboTeam | ZŠ Františka Hrušovského, Kláštor pod Znievom |
1130 | Čertíci | ZŠ Lovinobaňa |
1137 | CreativeTechnologies | ZŠ M. R. Štefánika, Lučenec |
1143 | Softíci | Základná škola, Trieda SNP 20, Banská Bystrica |
1148 | DILONG | Základná škola Rudolfa Dilonga, Trstená |
1150 | Larimores | Gymnázium-Gimnázium Fiľakovo |
1152 | Mindeovia | Katolícka spojená škola svätého Františka Assiskéhom, Banská Štiavnica |
1164 | GYMKÁČI | Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu, Turčianske Teplice |
1165 | Slimáci | ZŠ Jozefa Horáka, Banská Štiavnica |
1171 | AngryFrogs | ZŠ Kvačany, Liptovská Sielnica |
1172 | Programmers | ZŠ Nábrežná 95, Nové Zámky |
Bratislava, 16. január 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1123 | VeterRobot | ZŠ Veternicová 20, Bratislava |
1125 | HEXADRON | Farnosť Kráľovnej rodiny, Bratislava |
1135 | Mech-masters | Súkromná ZŠ pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, Bratislava |
1136 | Antivírus | 1. súkromné gymnázium v Bratislave |
1139 | DuLuBot | Základná škola, Dunajská Lužná |
1147 | GamcaBot | Gymnázium, Grösslingová 18, Bratislava |
1153 | mimoni | Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1154 | IT-PRO-BESST | Súkromná základná škola BESST, Trnava |
1155 | Counter | ZŠ Ul. pohraničná 9, Komárno |
1156 | SJ Team | Základná škola, Svätý Jur |
1161 | R2D2 | farnosť Bratislava-Vajnory |
1163 | AJŤÁCI | SOŠ informačných technológií, Bratislava |
1169 | GJH Team | Gymnázium Jura Hronca, Bratislava |
1175 | Montessori team SK | Súkromná ZŠ s MŠ Marie Montessori, Borinská 23, Bratislava |
1179 | GLN | Gymnázium L. Novomeského, Bratislava |
1774 | šokeri | Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1814 | Cenada | Centrum Nadania, Bratislava |
Košice, 23. január 2015 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1128 | NOVO2 | ZŠ, Nám. L. Novomeského 2, Košice |
1133 | srobster | Gymnázium, Šrobárova 1, Košice |
1138 | RJM Team | Základná škola, č. 355, Budkovce |
1142 | Technik | CVČ, Orgovánová 5, Košice |
1157 | Primaškolák | Súkromná ZŠ, Nám. slobody 100, Sabinov |
1158 | GG | ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Gornym |
1159 | TalentumSAP | Nadácia Talentum Cassoviensis, Košice |
1162 | GG2 | ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Gornym |
1167 | Gymonika | Gymnázium sv. Moniky, Prešov |
1168 | GALEJEteam | Gymnázium, Alejová 1, Košice |
1145 | Sabik | Cirkevná ZŠ sv. Jána Krstiteľa, Sabinov |
1173 | robokroke | ZŠ Krosnianska 4, Košice |
1178 | FABKE | Základná škola, Fábryho 44, Košice |
Žiar nad Hronom, 12. december 2014 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1127 | Butchers | Súkromné CVČ, Malá hora 3, Martin |
1131 | MDL Roboteam | Základná škola s materskou školou Ludanice |
1141 | Šestka | ZŠ, M. Rázusa 3, Zvolen |
1144 | RDS Team | ZŠ, Rajčianska, Bratislava |
1149 | I-droid | ZŠ, Žarnovica |
1151 | Legáči | Gymnázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom |
1166 | AMAZING TEAM | ZŠ Ul.M.R.Štefánika 17, Žiar nad Hronom |
1170 | Štvorka | ZŠ Jilemnického 2, Žiar nad Hronom |
1176 | Teraboti | ZŠ sv. Vojtecha, Levická 903, Vráble |
1177 | Levíčatá | ZŠ J.C.Hronského, Krupina |
1772 | PROGRAMKO 8 - 9 | Základná škola SNP, Horná Ždaňa |
1836 | VRB roboti | Základná škola s materskou školou Lúky |
Žilina, 28. november 2014 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1120 | The Benders | Amavet klub č.958 - Klub lego robotiky pri FRI ŽU |
1121 | Ohyzdi | Gymnázium Viliama Paulinyho Tótha, Martin |
1129 | gymy | Gymnázium Myjava |
1134 | HappyFeet_Martin | Spojená škola Červenej armády 25, Martin |
1140 | DCA Team | ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom |
1146 | Martináčikovia | Základná škola, Martinská 20, Žilina |
1160 | Green Masters | ZŠ s MŠ Žilina - Trnové |
1174 | zshradna | ZŠ s MŠ Hradná 342, Liptovský Hrádok |
1773 | GYMPU | Gymnázium, Púchov |
1815 | LMrobot | Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš |