FLL - Nature's Fury - Prírodné katastrofy
Súťaž sa konala po šiesty raz a na piatich rôznych miestach na Slovensku: v Žiline, v Žiari nad Hronom, v Košiciach, v Banskej Bystrici a v Bratislave.
Téma súťaže bola - NATURE’S FURY – Prepare, Respond, Recover - Prírodné katastrofy – príprava, reakcia, obnova.
Dokážu FLL tímy študentov a žiakov pomôcť verejnosti zvládnuť prírodné katastrofy? V tomto roku tímy skúmali hrôzostrašné búrky, zemetrasenia, nebezpečné vlnobitia a ďalšie prírodné katastrofy. Žiaci hľadali spôsoby ako zabrániť vyčíňaniu nebezpečných živlov v miestach husto obývaných ľuďmi, v miestach kde ľudia pracujú, kde sa hrávajú deti...
Turnaje prebehli v týchto mestách:
Košice: Aula Maxima - Technická Univerzita, Letná 9, Košice, 15.11.2013
Banská Bystrica: Centrum voľného času - JUNIOR, Tajovského 30, Banská Bystrica, 20.11.2013
Žiar nad Hronom: Centrum voľného času v Žiari nad Hronom, 21.11.2013
Bratislava: Univerzitné pastoračné centrum UK, Internát Ľ.Štúra, Staré Grunty 36, Bratislava, 25.11.2013
Žilina: Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita, 29.11.2013
Zadanie výskumného projektu
Zadania úloh Robot Game
Pravidlá Robot Game
Otázky a odpovede
Rozmiestnenie modelov na ihrisku
Výsledky:
Košice | Banská Bystrica | Žiar nad Hronom | Bratislava - celkové, Robot Game | Žilina
Harmonogram dňa:
Košice | Banská Bystrica | Žiar nad Hronom | Bratislava | Žilina
Hodnotiace hárky:
Robot Design | Tímová práca | Prezentácia výskumného projektu | Robot Game
Semifnálové kolo V4: sa konalo v Jesenníku, 7.12.2013
Partneri:
Generálny partner: Anasoft
Partneri: Nadácia pre deti Slovenska, Eduxe Slovensko
Hlavný mediálny partner: PC REVUE
Prehľad registrovaných tímov:
Bratislava, 25. novembra 2013 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1120 | Hexadron | Farnosť Kráľovnej rodiny, Teplická 4, Bratislava 3 |
1121 | Robo-IT | Sp. škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1125 | Counter | Základná škola, Ul. pohraničná 9, Komárno |
1127 | Kompíci | Sp. škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1128 | VeterRobot | Základná škola, Veternicová 20 841 05 Bratislava |
1130 | Robodelfíni | Súkromná základná škola pre žiakov so všeobecným intelektovým nadaním, Bratislava |
1138 | Výmyselníci | 1. súkromné gymnázium v Bratislave |
1153 | R2D2 | Základná škola s materskou školou bl.Jána Pavla II., Bratislava |
1157 | Gamčabot | Gymnázium Grösslingová, Bratislava |
1164 | Vinco team | SŠ sv.Vincenta de Paul, Bratislava |
1170 | ZŠ Dunajská Lužná | ZŠ Dunajská Lužná |
1174 | GLN | Gymnázium L. Novomeského, Bratislava |
1175 | MONTESSORI TEAM | Súkromná základná škola s materskou školou Marie Montessori, Bratislava |
1179 | GJH Team | Gymnázium Jura Hronca, Bratislava |
Banská Bystrica, 20. novembra 2013 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1126 | Brainiac | ZŠ Jána Bakossa, Bakossova 5, BB |
1129 | RobotBrains | ZŠ M.R.Štefánika, Haličská cesta 1191/8, 98401 Lučenec |
1133 | Aprogeňáci | ZŠ, P. Jilemnického 1035/2, Zvolen |
1134 | KUBATOJ | Základná škola s materskou školou Juraja Slávika Neresnického, Dobrá Niva |
1135 | softici | Základná škola , Trieda SNP 20 , Banská Bystrica |
1140 | Larimores | Gymnázium-Gimnázium Fiľakovo |
1143 | Creative technologies | ZŠ M.R.Štefánika, Haličská cesta 1191/8, 98401 Lučenec |
1146 | GYMKÁČI | Spojená škola - Gymnázium Mikuláša Galandu Turčianske Teplice |
1148 | GAŠTANKO | Základná škola Jozefa Gregora Tajovského Banská Bystrica |
1149 | DILONG | ZŠ R. Dilonga, Trstená |
1163 | Dream Team | ZŠ Hrnčiarska Zvolen |
1172 | lami | Základná škola Vígľaš č. 436 |
Košice, 15. novembra 2013 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1123 | Gymonika | Gymnázium sv. Moniky, Prešov |
1124 | TalentUm SAP | Nadácia Talentum Cassoviensis, Košice |
1136 | Lego Monsters | Cirkevná spojená škola, Snina |
1142 | RJM Team | Základná škola Budkovce 355 |
1147 | SABIK | Cirkevná základná škola sv. Jána Krstiteľa, Sabinov |
1151 | GALEJE | Gymnázium, Alejová 1, 041 49 Košice |
1156 | Technic Masters | ZŠ Kúpeľná 2, Prešov |
1161 | srobsters | Gymnázium, Šrobárova 1, Košice |
1166 | Robo Kroke | Základná škola, Krosnianska 4, Košice |
1167 | Technik | Centrum Voľného času, Orgovánová 5, 04011 Košice |
1171 | NOVO2 | Základná škola, Nám.L.Novomeského 2, Košice |
1223 | GG | ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym |
1643 | GG2 | ZS im. prof. Franciszka Leji w Grodzisku Górnym |
1814 | Primaškolák | Súkromná základná škola, Sabinov |
Žilina, november 2013 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1122 | GyMy | Gymnázium Myjava |
1131 | Trotlíci | Gymnázium Viliama Paulinyho Tótha, Martin |
1137 | LM Roboti | Gymnázium M.M.Hodžu, Liptovský Mikuláš |
1152 | Martináčikovia | ZŠ Martinská Žilina |
1159 | LeGorazda | Základná škola s materskou školou, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina |
1160 | zshradna | ZŠ s MŠ Hradná, Liptovský Hrádok |
1162 | DCATeam | ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom |
1165 | The Benders | Žilinská univerzita v Žiline, Fakulta riadenia a informatiky |
1168 | KPZ RoboTeam | ZŠ Františka Hrušovského, Kláštor pod Znievom |
1173 | GYMPU | Gymnázium Púchov |
1176 | Green Masters | Základná škola s materskou školou Žilina - Trnové |
Žiar nad Hronom, 21. novembra 2013 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1132 | slimáci | ZŠ J. Horáka, Banská Štiavnica |
1139 | MIKROBIZ | ZS s VJM Gy. Juhásza Levice |
1141 | Legáči | Gymnázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom |
1144 | Amazing Team | ZŠ, Ul. M. R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom |
1145 | Lúky Vráble | Základná škola s materskou školou, Lúky 1226, Vráble |
1150 | MDL Roboteam | ZŠ s MŠ Ludanice |
1154 | i-droid | ZŠ Žarnovica |
1155 | A-team | Katolícka spojená škola, Banská Štiavnica |
1158 | Štvorka | Základná škola, Žiar nad Hronom |
1169 | Levíčatá | Základná škola Jozefa Cígera Hronského Krupina |
1177 | Šestka | Základná škola, M. Rázusa 1672/3 Zvolen |
1178 | Scolopi | Piaristické gymnázium sv. Jozefa Kalazanského Nitra |