FLL - Senior Solutions - Pomoc starším
Súťaž sa konala po piaty raz v týchto mestách: v Žiline, v Žiari nad Hronom, v Košiciach, v Banskej Bystrici a v Bratislave.
Téma súťaže na rok 2012/13 bola Senior Solutions - Pomoc starším.
Tímy si mali nájsť svojho seniora, čiže osobu ktorá má aspoň 60 rokov, povyzvedať sa o jeho živote, minulosti a jeho a ťažkostiach s ktorými sa dnes starí ľudia musia popasovať. Mali si vybrať jednu z ťažkostí o ktorých hovoril senior a zistiť si o tom čo najviac a následne nájsť nejaký spôsob, ako by opísané ťažkosti zľahčili.
Turnaje prebehli v týchto mestách:
Žilina: Fakulta riadenia a informatiky, Žilinská univerzita v Žiline, 16.11.2012
Bratislava: Univerzitné pastoračné centrum UK, Mlynská dolina, 20.11.2012
Banská Bystrica: Školské výpočtové stredisko, Tajovského 25, Banská Bystrica, 22.11.2012
Žiar nad Hronom: Mestské kultúrne centrum, SNP 119, Žiar nad Hronom, 23.11.2012
Košice: AULA MAXIMA, Technická univerzita Košice, 30.11.2012
Zadanie výskumného projektu
Zadania úloh Robot Game
Pravidlá Robot Game
Otázky a odpovede
Rozmiestnenie modelov na ihrisku
Výsledky:
Žilina | Bratislava | Banská Bystrica | Žiar nad Hronom | Košice
Harmonogram dňa:
Žilina | Bratislava | Banska Bystrica | Žiar nad Hronom | Košice
Semifnálové kolo:
konalo sa v Žiari nad Hronom , zúčastnili sa tímy z Bulharska, Česka, Maďarska, Poľska a zo Slovenska
Date: December 4th 2012
Location: Žiar nad Hronom
Venue: Mestské kultúrne centrum, Žiar nad Hronom, SNP 119, 965 01 Žiar nad Hronom, Slovakia
Organiser: Children of Slovakia Foundation in cooperation with Centrum voľného času v Žiari nad Hronom and Comenius University
Schedule: Tournament day schedule
Results: Complete results of the FLL Semi Final Central Europe SouthEast
Contact: Mgr.Helena Gáfriková - director of Free time centre in Žiar nad Hronom,riaditelcvczh@gmail.com and Mgr. Daniel Podhradský - project manager in Children of Slovakia Foundation, daniel@nds.sk
Partneri:
Generálny partner: Anasoft
Partneri: Nadácia pre deti Slovenska, Eduxe Slovensko
Hlavný mediálny partner: PC REVUE
Prehľad registrovaných tímov:
Banská Bystrica, 22. november 2012 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1076 | KUBATOJ | ZŠ s MŠ Juraja Slávika Neresnického, Dobrá Niva |
1080 | Čertíci | ZŠ, Lovinobaňa |
1081 | GYMKÁČI | Spojená škola - Gymnázium M. Galandu, Turčianske Teplice |
1083 | Softíci | Základná škola, Trieda SNP 20, Banská Bystrica |
1089 | Robot Brains | ZŠ M. R. Štefánika, Lučenec |
1090 | A-team | Katolícka sp. škola sv. Františka Assiského, Cirkevná ZŠ, Banská Štiavnica |
1092 | KPZ Roboteam | ZŠ Fratiška Hrušovského, Kláštor pod Znievom |
1096 | GAŠTANKO | ZŠ JGT, Banská Bystrica |
1117 | BRAINIAC | ZŠ Jána Bakossa, Banská Bystrica |
1138 | Aprogeňáci | ZŠ P. Jilemnického, Zvolen |
Bratislava, 20. november 2012 | ||
---|---|---|
Číslo tímu |
Názov tímu |
Škola/Centrum/Klub |
1078 | VETERrobot | Základná škola, Veternicová 20, Bratislava |
1079 | Delfíni | 1. súkromné gymnázium v Bratislave |
1085 | kompíci | SpŠ sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1086 | robo-it | Spojená škola sv. Františka z Assisi, Bratislava |
1087 | programmers | ZŠ Nábrežná, Nové Zámky |
1098 | Gamča | Gymnázium Grösslingová 18, Bratislava |
1102 | Montessori team Slovensko | Súkromná základná škola s materskou školou Marie Montessori, Bratislava |
1103 | Counter | ZŠ Ul. pohraničná 9, Komárno |
1106 | Vinco team | Spojena škola sv. Vincenta de Paul, Bratislava |
1110 | Márnosť šedivá 2 | Spojená škola Tilgnerova, Bratislava |
1111 | GLN | Gymnázium L. Novomeského, Bratislava |
1120 | Freebot | Základná škola, Karloveská 61, Bratislava |
1121 | Gymbilba | Gymnazium, Bilíková 24, Bratislava |
1139 | GJH team | Gymnázium Jura Hronca, Bratislava |
Košice, 30. november 2012 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1077 | Lego Monsters | Cirkevná spojená škola, Snina |
1091 | Talentum | Nadácia Talentum Cassoviensis Alapítvány, Košice |
1093 | GALEJE | Gymnázium, Alejová 1, Košice |
1108 | TechnicMasters | ZŠ Kúpeľná 2, Prešov |
1113 | SABIK | CZŠ sv Jána Krstiteľa, Sabinov |
1114 | Gymonika | Gymnázium sv. Moniky, Prešov |
1119 | AprogenTeam | ZŠ Hrnčiarska, Humenné |
1122 | Primaškolák | Súkromná ZŠ, Sabinov |
1124 | RoboKroke | Základná školam, Krosnianska 4, Košice |
1126 | srobarka | Gymnazium Šrobárova, Košice |
Žiar nad Hronom, 23. november 2012 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1084 | Štvorka | ZŠ Jilemnického ul., Žiar nad Hronom |
1094 | Levíčatá | ZŠ J.C. Hronského, Krupina |
1095 | MDL Roboteam | ZŠ s MŠ, Ludanice |
1099 | MIKROBIZ | ZS s VJM Gy. Juhásza, Levice |
1101 | i-droid | ZŠ, Žarnovica |
1105 | slimáci | ZŠ J. Horáka, Banská Štiavnica |
1107 | Legáči | Gymnázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom |
1112 | Dream Team | ZŠ Hrnčiarska, Zvolen |
1118 | Amazing team | ZŠ, M. R. Štefánika 17, Žiar nad Hronom |
1123 | Dr_Janskeho | ZŠ Doktora Jánskeho, Žiar nad Hronom |
Žilina, 16. november 2017 | ||
---|---|---|
Číslo tímu | Názov tímu | Škola/Centrum/Klub |
1082 | GyMy | Gymnázium, Myjava |
1088 | martináčikovia | Základná škola, Martinská 20, Žilina |
1097 | LM ROBOTI | Gymnázium M. M. Hodžu, Liptovský Mikuláš |
1100 | Trotlici | Gymnázium Viliama Paulinyho - Tótha, Martin |
1109 | DcaTeam | ZŠ s MŠ Pod hájom, Dubnica nad Váhom |
1115 | ZS Hradná | ZŠ s MŠ, Hradná 342, Liptovský Hrádok |
1116 | GYMPU | Gymnázium, Ul. 1. mája 905, Púchov |
1125 | SOSEZA | Stredná odborná škola elektrotechnická, Žilina |
1137 | Javor | ZŠ, V. Javorku 32, Žilina |
1140 | LeGorazda | Základná škola s materskou školou, Ulica sv. Gorazda 1, Žilina |