FIRST LEGO League na Slovensku - Staršie správy

Hlavní partneri:

Anasoft

Profesia
Partner:
Nadácia ESET

Mediálny partneri:

Časopis PC REVUE

Časopis QUARK

robime.it

Staršie správy...


 

Tlačová správa k semifinále FLL 2012

11. decembra 2012

V Žiari nad Hronom sa 4. decembra konalo vydarené semifinále FLL pre krajiny Bulharsko, Česko, Maďarsko, Poľsko a Slovensko. Pri tejto príležitosti vydala Nadácia pre deti Slovenska nasledujúcu tlačovú správu:

Download: tlačová správa december FLL 2012

Externá linka: Tlačová správa na TA3

 


FLL v Teleráne

24. októbra 2012

V rannom programe televízie Markíza bolo možné vidieť zábery zo súťaží FLL a organizátorov i dlhoročných účastníkov FLL. Program bol odvysielaný v septembri.


Stretnutie trénerov FLL - Teamwork

01. októbra 2012

Nadácia pre deti Slovenska v spoupráci s Metodicko-pedagogickým centrom Banská Bystrica Vás pozýva na stretnutie trénerov FLL - Teamwork, ktoré sa bude konať 11.októbra 2012 v Banskej Bystrici. Cieľom je osvojenie metodiky budovania tímu, uvedomenie významu tímovej práce, zdieľanie skúseností trénerov FLL.

Download: Pozvánka na stretnutie trénerov.


Zadania úloh FLL 2012 - Senior Solutions

31. augusta 2012

Zadania úloh FLL 2012 v slovenčine sú zverejnené. Nezabudnite si dôkladne preštudovať všetky štyri dokumenty - Rozmiestnenie modelov na ihrisku, Zadania Robot Game, Pravidlá Robot Game a Zadanie Výskumného projektu. Počas prípravy na turnaj sledujte Otázky a odpovede, pretože sa v nich objavia dôležité aktualizácie pravidiel, ktoré budú na turnajoch platiť! Tešime sa na vaše roboty!!!

Download: Zadania FLL 2012.


Nový letáčik FLL

02. júla 2012

Pripravili sme pre Vás nový letáčik FLL, vyveste ho na nástenke svojej školy, centra voľného času, alebo vo svojom okolí :-)

letáčik FLL

Download: leták FLL


Grantový program FLL 2012 - Podporené organizácie

01. októbra 2012

Tento rok Nadácia pre deti Slovenska podporila všetkých sedem škôl, ktoré podali žiadosť o grant na stavebnice včas. Podporené tímy sa zaviazali k účasti v súťaži FLL v dvoch po sebe nasledujúcich rokoch a získali základnú zostavu LEGO MINDSTORMS NXT a zostavu rozširujúcich dielov v celkovej hodnote 475,- Eur. Podávanie žiadostí bolo možné do 31. augusta 2012.

FLL

Download: Grantový program FLL 2012 - podporené organizácie


Grantový program Nadačný fond Myšlienka pre získanie stavebnice LEGO MINDSTORMS Education

26. apríla 2012

Na stránke Ako získať potrebné vybavenie pre tréning a účasť v súťaži? boli zverejnené žiadosti o grant pre školy/tímy, ktoré sa zapoja do súťaže FLL v roku 2012 (a tiež v roku 2013). Preštudujte si všetky tri dokumenty - Grantový program, Výzvu na podávanie žiadostí i samotnú žiadosť. Podávanie žiadostí je možné do 31. augusta 2012.

FLL

Pokračujte tadiaľto: Ako získať potrebné vybavenie pre tréning a účasť v súťaži?


Registrácia do FLL 2012 na Slovensku začína 1. marca

1. marca 2012

FLL

Od dnešného dňa sa môžu tímy registrovať do nového ročníka súťaže FLL. V tomto ročníku pribudli dva nové regióny: Žilina a Žiar nad Hronom, ktoré vítame v rodine FIRST LEGO League! Tímy sa registrujú priamo na stránkach FLL.SK vyplnením registračného formulára v slovenskom jazyku.

Pokračujte tadiaľto: Registrácia

ÚSPECHY SLOVENSKÝCH TÍMOV V SEZÓNE 2011

27. januára 2012

Na medzinárodný semifinálový turnaj v Gdaňsku sa prebojovali dva tímy s najvyšším počtom bodov v kategórii Celkový víťaz v každom z našich troch regiónálnych turnajov.

Tím Nine friends and robot na semifinálovom turnaji v Gdaňsku  

Spomedzi 18 špičkových tímov z českých, poľských, slovenských, maďarských a bulharských turnajov sa dvom slovenským tímom podarilo získať dostatok bodov na umiestnenie v prvej šestke: košický tím Galeje so 180 bodmi postupil z tretieho miesta a bratislavský tím Nine friends and robot so 179 bodmi postupil zo štvrtej priečky. Dobré šance mali aj oba tímy z banskobystrického regiónu.


Tím DILONG z Trstenej získal 155 bodov a skončil ôsmy a tím Levíčatá z Krupiny sa umiestnil na jedenástom mieste so ziskom 147 bodov. Za pripomenutie stojí aj cenná trofej v kategórii Tímová práca, ktorá putovala do Košíc do bohatej zbierky ocenení Gymnázia Alejová.

Na finálovom turnaji v Cottbuse bola konkurencia ešte náročnejšia: zápolilo 24 tímov z Nemecka, Švajčiarska, Rakúska, Česka, Poľska, Maďarska, Bulharska a Slovenska. Na vynikajúcom ôsmom mieste sa v kategórii Celkový víťaz umiestnil tím Nine friends and robot, ktorý okrem toho získal i tretie miesto v kategórii Prezentácia výskumného projektu a druhé miesto v kategórii Timová práca a dokázal tak, že slovenské tímy sú na porovnateľnej úrovni s najkvalitnejšími európskymi tímami po všetkých stránkach. Blahoželáme a ďakujeme!

Na tomto mieste ešte raz chceme poďakovať všetkým tímom za dobrú prácu a tešíme sa na vašu účasť v FLL 2012!


ÚČASŤ V GDAŇSKU S PODPOROU NADÁCIE ALIANZ

15. decembra 2011

Nadácia Alianz   V tomto ročníku sa FLL na Slovensku zúčastnilo opäť viac tímov ako v predchádzajúcom, celkovo sa do turnajov v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach zapojilo 416 detí v 51 tímoch (z toho 2 boli zahraničné). Šesť najúspešnejších tímov (Nine friends and robot, Vinco Tím, Dilong, Levíčatá, Galeje, X2MM2) postúpilo na semifinálové kolo v poľskom Gdaňsku, kde sa zúčastnili vďaka podpore Nadácie Alianz. Ďakujeme!

Tohtoročná aktivita bude kulminovať začiatkom januára v nemeckom Cottbuse, kde sa stretnú najlepšie tímy zo semifinálových turnajov, zahŕňajúcich krajiny: Bulharsko, Česká Republika, Maďarsko, Nemecko, Poľsko, Rakúsko, Slovensko a Švajčiarsko. Medzi nimi budú aj slovenské tímy Galeje z Košíc a Nine friends and robot z Bratislavy. Šesť tímov ešte môže postúpiť ďalej na prestížne podujatia FLL Open European Championship, alebo FLL World Festival.

Výsledky jednotlivých regionálnych turnajov nájdete na stránkach turnajov:

Tlačová správa TASR: www.tasr.sk/31/11478.axd


PRACOVNÉ STRETNUTIE PRE TRÉNEROV FLL

21. septembra 2011

Nadácia pre deti Slovenska v spolupráci s Metodicko-pedagogickým centrom Banská Bystrica Vás pozýva na PRACOVNÉ STRETNUTIE PRE TRÉNEROV FLL, ktoré sa bude konať 7. októbra 2011 v Metodicko-pedagogickom centre v Banskej Bystrici, Horná 97, 975 46 Banská Bystrica od 9:00 do 16:30.

Download: Pozvánka (PDF)


1% FOR THE PLANET - JEDNO PERCENTO PRE PLANÉTU

6. júna 2011

Iniciatívu "1% For The Planet" (Jedno percento pre planétu) vymyslel a naštartoval v roku 2002 zakladateľ úspešnej firmy Patagonia, svetoznámeho výrobcu oblečenia pre pobyt v prírode, Yvon Choinard. Združuje firmy, ktoré si uvedomujú potrebu a zaviazali sa chrániť vzácnu prírodu našej planéty.

1% FOR THE PLANET

1 percento z ročného objemu predaja každá takáto firma venuje organizáciam zameraným na ochranu prírody v rôzličných oblastiach. Do iniciatívy sa môžu zapojiť výrobné firmy v ľubovoľnom odvetví. Všetkých spája potreba aktívnej účasti na zachovaní prírody. Každá firma sa môže sama rozhodnúť, ktorej organizácií svoje 1% venuje. Vyberá si spomedzi organizácií, ktoré požiadali o certifikát a splnili podmienky.

Víziu iniciatívy "1% For The Planet" vám predstaví krátky film v angličtine na YouTube a stránky "1% FTP" v sieti Facebook.

V roku 2011 nás v FLL čaká téma "Food Factor". A to je príležitosť pre vás. Prispieť svojím dielom k rozvoju iniciatívy "1% For The Planet". Váš tím FLL môže:

a) presvedčiť nové firmy, aby sa stali členmi iniciatívy "1% For The Planet ",
b) presvedčiť neziskové organizácie, aby požiadali o certifikát "1% For The Planet" a tak mohli prijímať dary firiem určené na ich činnosť - ochranu prírody,
c) vytvoriť prezentáciu o tom, ako ste sa do iniciatívy "1% For The Planet" zapojili.

Tímy FLL, ktoré získajú nového člena “1% For The Planet" budú ocenené logom v zozname tímov na stránkach Hands on Technology a na stránkach FIRST LEGO League na Slovensku. Dôkaz o vašom výsledku prosím zašlite priamo na adresu fll@hands-on-technology.de. Viac informácií:


ZADANIA ÚLOH FLL 2011

2. septembra 2011

Začína nové kolo intenzívneho brainstormingu, stavania, prestavovania, a stavania a prestavovania, programovania, ladenia, exkurzií, skúmania, spracovávania informácií. Pozývame vás do nového vzrušujúceho ročníka súťaže FIRST LEGO League na Slovensku. Témou ročníka je FOOD FACTOR - Bezpečnosť potravín. Tešíme sa na vaše prípadné otázky k zadaniam a na vašu účasť!

Novinka: tento rok všetkým tímom odporúčame, aby si z práce na výskumnom projekte pripravili denník zo svojej práce, ktorý môžu ukázať porote. Do tohto zošita si zaznamenávajte všetky svoje aktivity, nalepte fotografie, výstrižky z novín, alebo časopisov, zaznačte zaujímavé odkazy...

Zadania úloh sa skrývajú za logom Food Factor:

Zadanie úlohy FLL 2011 - FOOD FACTOR

TRÉNING TRÉNEROV

10. apríla 2011

Milí priatelia FLL na Slovensku,

Nadácia pre deti Slovenska spolu s Nadačným fondom Myšlienka a regionálnymi partnermi spúšťa štvrtý ročník FLL na Slovensku. V rámci, ktorého by sme Vás radi srdečne pozvali na bezplatný tréning  trénerov.

 Tréningy sa budú konať:

  • 05. Apríla 2011 Zvolen, Základná škola Hrnčiarska 2119/1, 96001 Zvolen. 10:00-15:00
  • 19. Apríla 2011 Košice, Technická Univerzita v Košiciach, Internáty na Ulici Boženy Nemcovej č. 1. , 042 00 Košice.

Pozvánka: trening_FLL.pdf

Návratka: Návratka_ FLL_ Košice.doc


Registrácia do FLL 2011 na Slovensku začína 1. marca

1. marca 2011

FLL

Od dnešného dňa sa môžu tímy registrovať do nového ročníka súťaže FLL. Oproti minulému roku je tu zmena: tímy sa registrujú priamo na stránkach FLL.SK vyplnením registračného formulára v slovenskom jazyku. V sekcii pre trénerov pribudli aj grantové podmienky a žiadosť o stavebnicu pre rok 2011.

 

Viac informácií:


Záštitu nad súťažou prevzalo Ministerstvo školstva, podporí nás Ministerstvo zahraničných vecí aj Bratislavský samosprávny kraj

2. novembra 2010

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej Republiky prevzalo oficiálnu záštitu nad súťažou FIRST LEGO League na Slovensku. Vďaka nej organizátori pripravia kvalitnejšiu súťaž. Bratislavský regionálny turnaj, ktorý sa koná 15. novembra podporil Bratislavský samosprávny kraj a medzinárodné kolo krajín V4 podporuje Ministerstvo zahraničných vecí. Ďakujeme!

Logo Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR

Logo Ministerstva zahraničných vecí SR

Logo Bratislavského samosprávneho kraja


Kvapka krvi s FLL

25. septembra 2010

Pozývame všetky tímy FLL 2010, aby sa stali obhajcami darovania krvi (Blood Donation Ambassador). Krv, životodarná tekutina, veľmi úzko súvisí s tohtoročnou témou Telo vpred (Body Forward). Tímy, ktoré presvedčia jedného alebo viacerých darcov krvi, budú ocenené.

Ako to funguje?
Darovať krv môžu dospelé osoby vo veku od 18 až do 65 rokov.  Nájdite niekoho vo svojej rodine alebo medzi známymi, ktorí sa môžu stať darcami krvi a choďte spolu s nimi na transfúznu stanicu, kde darujú krv. Tímy, ktoré pošlú fotografiu alebo okopírovaný preukaz darcu, či potvrdenie o darovaní krvi na adresu fr@hands-on-technology.de, budú ocenené na webstránke združenia Hands on Technology so zoznamom tímov FLL. Môžete získať nasledujúce ocenenia:

zástupci darcov krvi

Viac informácií


Tretí regionálny turnaj na Slovensku

1.marca 2010

Pre všetkých priaznivcov FLL zo stredného Slovenska máme dobré správy: Katedra informatiky na Fakulte prírodných vied Univerzity Mateja Bela v roku 2010 zorganizuje regionálny turnaj FIRST LEGO League v Banskej Bystrici!

FLL   UMB


Nadačný fond Myšlienka spravovaný Nadáciou pre deti Slovenska sa stal organizátorom súťaže FIRST LEGO League

1.marca 2010

Organizáciu súťaže FLL na Slovensku zastrešuje Nadácia pre deti Slovenska cez nadačný fond Myšlienka. Partnermi v organizovaní regionálnych turnajov zostali FMFI UK, SjF TUKE a tento rok pribudol turnaj na strednom Slovensku - PvF UMB. Súťaž získala stabilného podporovateľa - firmu Anasoft.

Spoločnosť Anasoft založila v roku 2005 nadačný fond Myšlienka, spravovaný Nadáciou pre deti Slovenska. Hlavným zámerom pri založení bola podpora vzdelávania skúsenosťou. Fond je otvorený aj pre ďalších prispievateľov.

MyšLienka
Nadácia pre deti Slovenska

Anasoft

 

 
Nové stavebnice pre záujemcov o súťaž!

1. marca 2010

Vďaka nadačnému fondu MyšLienka je získanie stavebníc jednoduchšie. Bližšie podrobnosti a podmienky sú uverejnené na osobitnej stránke prístupnej z menu pre trénerov.

9797 LEGO MINDSTORMS


Nové stránky FLL na Slovensku

1. marca 2010

So začiatkom sezóny 2010 sa stránky FLL presťahovali na novú platformu. Dúfame, že sa vám páčia a nájdete tu všetky potrebné informácie! Pridajte sa k fanúšikom FLL na Slovensku na Facebooku! Pozrite si galériu obrázkov, pošlite nám svoje otázky alebo nápady!

 

Nové stránky